Atopowe zapalenie skóry jest chorobą zapalną, która dotyka coraz większą liczbę dzieci. Objawy AZS wynikają ze współdziałania czynników genetycznych, środowiskowych i inwazyjnych. Swędzenie, łuszczenie się skóry czy nadmierna suchość to główne symptomy choroby, które są bardzo nieprzyjemne. AZS to przewlekła i nieuleczalna choroba, dlatego bardzo istotne jest znalezienie sposobu na łagodzenie objawów, pozwalającego na lepsze funkcjonowanie każdego dnia. Właśnie tutaj z pomocą przychodzą emolienty, które mogą okazać się niezwykle przydatne w walce o zdrową i piękną skórę, stając na straży nawilżenia i ochrony. Ich moc tkwi w niezwykłej zdolności do zatrzymywania wilgoci, której potrzebuje nasza skóra.

Atopowe zapalenie skóry nie zagraża życiu pacjenta, lecz z powodu swędzących zmian skórnych śmiało można je zaliczyć do chorób, które rujnują życie chorego oraz jego rodziny. AZS niekorzystnie wpływa zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Często utrudnia pacjentowi funkcjonowanie społeczne. Zazwyczaj pierwszą linią terapii w celu poprawy barierowej funkcji skóry są emolienty. Ze stosowania emolientów w AZS wynika wiele korzyści, z których najważniejsze to: zapobieganie utraty wilgoci, redukcja swędzenia oraz łuszczenia się skóry.

Atopigo® – parasol ochronny dla Twojej skóry

Zwalczanie suchości skóry stanowi główny element leczenia atopowego zapalenia skóry. Emolienty redukują symptomy kliniczne AZS, zatrzymując zaostrzenia i nawroty zmian skórnych. Wyniki badań potwierdzają, że systematyczne stosowanie emolientów u dzieci genetycznie zagrożonych atopią, zmniejsza ryzyko rozwoju atopowego zapalenia skóry nawet o połowę. W codziennej pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej świetnie sprawdzi się balsam emolientowy do ciała Atopigo®. Balsam zatrzyma utratę wody z Twojej skóry. Jest niczym parasol, który chroni nas przed słońcem i wiatrem, zapobiegając niepotrzebnemu wyparowaniu wody z naszego ciała. Dzięki temu nasza skóra pozostaje gładka i miękka, nie łuszcząc się i nie pękając. Regularne stosowanie emolientów to jak codzienne nawadnianie rośliny, która potrzebuje wody, aby zachować swój naturalny blask i piękny wygląd. Zdecydowanie wymaga to sporej uwagi oraz odpowiedniej opieki. Korzystanie z emolientów to jednak kluczowy krok w zapobieganiu szkodliwym skutkom AZS i zachowaniu pięknej, zdrowej skóry.

Emolienty – poczuj się lepiej w swojej skórze

Nieznośne, męczące swędzenie, które nie pozwala Ci zasnąć? Jeśli chorujesz na AZS lub jesteś rodzicem dziecka z atopią to doskonale znasz to uczucie. Swędzenie jest jednym z najbardziej uciążliwych symptomów atopowego zapalenia skóry, powodując dyskomfort oraz pogorszenie jakości życia. Przewlekłe uczucie swędzenia często prowadzi do wycofania się chorego z życia społecznego, depresji, a niekiedy myśli samobójczych. W złagodzeniu objawów AZS pomogą Ci emolienty, zawierające kojące składniki, takie jak panthenol czy alantoina. Bardzo istotne jest dostarczenie skórze niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które pozwolą jej przywrócić fizjologiczne funkcje. To wszystko, a nawet jeszcze więcej znajdziesz w balsamie emolientowym do ciała Atopigo®, którego formuła jest niezwykle bogata w emolienty. Dzięki nim możesz odetchnąć z ulgą, czując się lepiej i bardziej komfortowo.

Balsam emolientowy do ciała – magiczny eliksir

Atopowe zapalenie skóry często powoduje łuszczenie się skóry, co jest wynikiem suchości i utraty wilgoci. Skóra atopowa reaguje nadmiernie na czynniki z zewnątrz. Jest bardzo sucha, zaczerwieniona i szorstka. Charakterystyczną oznaką jest łuszczenie się skóry oraz pękanie całych płatów skórnych. Również w tym przypadku nieocenioną rolę odgrywają preparaty bogate w emolienty. Działają one nawilżająco, zmiękczają i niwelują skórę łuszczącą się. W ten sposób, emolienty pomagają w poprawie wyglądu i kondycji całego ciała. Być może to odpowiedni moment, by niczym czarodziej użyć magicznego eliksiru i przywrócić swojej skórze naturalną barierę ochronną? Takim magicznym eliksirem może być oczywiście balsam emolientowy, dzięki któremu skóra stanie się bardziej odporna i elastyczna. Zacznij regularnie stosować emolienty na swoją skórę, by móc cieszyć się w końcu jej zdrowym i pięknym wyglądem.

Preparaty emolientowe występują w formie balsamów, kremów czy olejków, ale dostępne są także mleczka czy szampony. Ich różnorodność pozwala na wybór produktów odpowiednich dla różnych typów skóry oraz indywidualnych preferencji. Warto zaznaczyć, że emolienty są jednym z najczęściej zalecanych środków do pielęgnacji skóry w przypadku atopowego zapalenia skóry. Jednakże, należy pamiętać, że każdy organizm jest inny i niektóre preparaty mogą działać lepiej na jedne osoby niż na inne. Dlatego, przed rozpoczęciem stosowania emolientów, zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, aby wybrać produkt odpowiedni dla naszej skóry.

Podsumowując, emolienty są skutecznymi i bezpiecznymi produktami do pielęgnacji skóry, które zapewniają wiele korzyści, takich jak zapobieganie utracie wilgoci, redukcja swędzenia i łuszczenia się skóry. Ich właściwości nawilżające pozwalają na utrzymanie skóry w dobrej kondycji, co wpływa na poprawę jakości życia osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry. Dlatego, warto sięgać po emolienty i regularnie stosować je w codziennej pielęgnacji skóry.