Na atopowe zapalenie skóry choruje w Polsce ok. milion pacjentów. AZS jest chorobą wieloczynnikową o bardzo skomplikowanym podłożu. U wielu chorych główną rolę odgrywają czynniki genetyczne, które prowadzą do ekspresji genów odpowiedzialnych za chorobę. Atopowe zapalenie skóry uważane jest także za schorzenie cywilizacyjne. Nie sposób się z tym nie zgodzić. Zanieczyszczone powietrze, kiepskiej jakości żywność, niska odporność na alergeny oraz czynniki stresogenne prowadzą do wzrostu liczby zachorowań na AZS. To jedna z najczęstszych chorób skórnych, która wpływa na nasze samopoczucie oraz jakość życia. Suchość skóry i nasilające swędzenie prowadzą do nieprzyjemnych objawów i dolegliwości. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na łagodzenie tych symptomów jest stosowanie kąpieli podchlorynowych.

Aby jak najlepiej poradzić sobie z atopowym zapaleniem skóry, na wstępie należy zrozumieć, że jest to choroba nieuleczalna. AZS jest schorzeniem przewlekłym, z okresami zaostrzeń i remisji. Ważne, by zwracać uwagę na wszystkie czynniki zaostrzające chorobę i stosować terapie podstawowe, przy użyciu emolientów. Pamiętaj, że w okresie remisji Twoja skóra jest tylko pozornie zdrowa. Podstawową kwestią przy leczeniu AZS jest przestrzeganie zaleceń lekarzy. Oczywiście istnieje wiele metod wspomagających leczenie atopii, jednak są to jedynie działania pielęgnacyjne. Wśród takich działań na specjalne uznanie zasługują kąpiele podchlorynowe.

Czym są kąpiele podchlorynowe?

Podchloryn sodu to związek chemiczny, który ma szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia, takich jak przemysł, kosmetyka, rolnictwo i medycyna. Mimo, że wysokie stężenie tego związku jest bardzo niebezpieczne, to właściwie rozcieńczony może okazać się korzystny dla zdrowia np. w leczeniu chorób skóry. U osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry, dodanie antyseptyków do kąpieli, takich jak podchloryn sodu, może stać się opcją terapeutyczną w łagodzeniu stanów zapalnych. Dodatkowo, taka praktyka może zapobiec zakażeniom skóry, ponieważ zmniejsza liczbę bakterii na jej powierzchni. Według PTCA, czyli Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych, kąpiele podchlorynowe powinny być przygotowane w następujący sposób:

  • Do wanny napełnionej letnią wodą należy dodać Atopigo Koncentrat. Buteleczka preparatu wystarcza na 100 litrów wody.
  • Kąpiel w tak przygotowanym roztworze nie powinna trwać dłużej niż 10 minut. Trzeba pamiętać, by nie zanurzać twarzy w wodzie z podchlorynem.
  • Po kąpieli trzeba dokładnie spłukać ciało pod bieżącą wodą.
  • Na ciało należy zastosować emolienty, zwłaszcza Atopigo balsam emolientowy.

Twoja skóra jest jak delikatna tkanina, którą trzeba odpowiednio pielęgnować. Potrzebuje szczególnej uwagi i ochrony, zwłaszcza wtedy, gdy cierpisz na atopowe zapalenie skóry. W tym celu warto sięgnąć po gotowy, bezpieczny i wyjątkowy produkt – Atopigo koncentrat do kąpieli.

Atopigo koncentrat – warto mieć go pod ręką

Według PTCA, stosowanie kąpieli podchlorynowych 2-3 razy w tygodniu pomaga złagodzić stany zapalne. Systematyczne kąpiele w rozcieńczonym podchlorynie sodu zapobiegają zakażeniom skóry. Na rynku dostępny jest tylko jeden produkt, przeznaczony do przygotowania kąpieli podchlorynowych w leczeniu AZS – Atopigo Koncentrat. Atopigo koncentrat działa jak magiczny eliksir, który ożywia skórę i zapewnia jej delikatną, ale jednocześnie skuteczną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Kąpiel z dodatkiem Atopigo działa kojąco na skórę, łagodząc swędzenie, pieczenie i suchość, czyli najczęstsze objawy AZS. Jest jak cenny klejnot, który warto mieć zawsze pod ręką. Łatwo rozpuszcza się w wodzie i nie pozostawia nieprzyjemnego filmu na skórze. Dzięki temu, każda kąpiel staje się przyjemnym i relaksującym doświadczeniem, które równocześnie przynosi wiele korzyści dla Twojej skóry.

Atopigo Koncentrat do kąpieli to produkt hypoalergiczny, bezpieczny dla skóry wrażliwej i można go stosować już od 3 miesiąca życia. Należy jednak pamiętać, że kąpiele podchlorynowe nie są w stanie wyleczyć AZS, ale mogą przynieść ulgę w łagodzeniu objawów i poprawie jakości życia pacjentów. Oczywiście, przed rozpoczęciem stosowania kąpieli podchlorynowych, zawsze warto skonsultować się z lekarzem, szczególnie jeśli cierpisz na ciężki lub zaawansowany AZS, bądź masz jakieś inne problemy zdrowotne, które mogą wpłynąć na skuteczność tej metody.

Atopia to niezwykle uciążliwa choroba, która w znacznym stopniu obniża jakość życia pacjenta. W leczeniu atopowego zapalenia skóry kluczowe są regularne kąpiele podchlorynowe. Kąpiel podchlorynowa jest skuteczną, łagodną i łatwo dostępną metodą na pielęgnację skóry u osób cierpiących na AZS. Działając jak antyseptyk i oczyszczając skórę, kąpiel podchlorynowa pomaga w łagodzeniu objawów choroby. Stosowanie takich produktów jak m.in. Atopigo koncentrat do kąpieli pozwala zapewnić chorym komfort oraz poprawia ich jakość życia.